Kierki

Gra dla 3-4 osób. Gra polega na zdobyciu jak najwyższej ilości punktów, a na ograniczeniu do minimum punktów ujemnych w poszczególnych rozdaniach. Wariant gry King (Barbu)

Zdobywaj osiągnięcia

  • World Footballer of the Year #3
  • Richie Rich
  • WordBox Go-getter

więcej osiągnięć »

Zobacz także...

Poker Texas Hold'em

Poker Texas Hold'em

Poker Texas Hold'em

Wysokie wygrane w zasiegu ręki! Wejdź do gry!

1578 graczy online

Mahjong

Mahjong

Mahjong

Przekonaj się, jak bardzo jesteś spostrzegawczy!

1942 graczy online

Bingo

Bingo

Bingo

Czujne oko i niezły refleks? Wygrywaj w Bingo!

480 graczy online

Jak rozpocząć grę?

  • Kliknij przycisk Zagraj w grę powyżej lub wybierz pokój z listy poniżej, w którym chciałbyś zagrać. Gra otworzy się w nowym oknie.

Zasady gry w 60 sekund

Zasady gry w 60 sekund

Kierki są grą przede wszystkim dla 4 osób, aczkolwiek możliwa jest również gra w 3 osoby. W porównaniu z wieloma innymi grami karcianymi, podstawowe rozgrywki nie polegają na zdobyciu jak najwyższej ilości punktów, a na ograniczeniu do minimum punktów ujemnych w poszczególnych rozdaniach. Dopiero w rundach odgrywkowych gracze muszą zdobywać jak największą ilość punktów.

Gracze mają obowiązek dorzucania kart do koloru, ale nie mają obowiązku przebijania starszą kartą. Jeśli gracz nie posiada karty w wyłożonym kolorze, dokłada dowolną kartę z innego koloru.

W kolejnych rozdaniach celem jest uniknięcie wzięcia określonych lew, za które zdobywa się punkty ujemne. Wszystkie siedem rozdań zostało dokładnie przedstawione w naszym "Poradniku do gier".

Po 7 rozdaniach, w których zdobywa się punkty ujemne, następuje tzw. odgrywka, która pozwala na zdobycie punktów dodatnich. Składa się ona z takiej ilości rund, jaka jest ilość graczy (3 lub 4). Jest to tzw. rozgrywka atutowa (każdy gracz w kolejnym rozdaniu obiera kolor atutowy na podstawie pierwszych pięciu rozdanych kart przy grze w 4 osoby i pierwszych sześciu, przy grze 3-osobowej). W grach atutowych istnieje obowiązek dokładania kart w wyłożonym kolorze, ale w przypadku ich braku nie ma obowiązku przebijania kartami atutowymi.

Więcej: Kierki zasady