Tysiąc 2009Tysiąc 2009Tysiąc 2009Tysiąc 2009
Gry Online - Tysiąc 2009

Tysiąc 2009

Zdobądź pierwszy 1000 punktów i melduj zwycięstwo!

360 graczy w Tysiąc 2009 online!

Tysiąc 2009

Kto pierwszy zdobędzie 1 000 punktów ten zwycięży. Wszystko teraz zależy od tego, jak bardzo precyzyjnie zalicytujesz i od tego również, jak sprytne będą Twoje zagrania.

Zdobywaj osiągnięcia

  • Heroic Stand
  • Club Legend #3
  • GamesBond

więcej osiągnięć »

Zobacz także...

Tysiąc

Tysiąc

Tysiąc

Zdobądź pierwszy 1000 punktów i melduj zwycięstwo!

189 graczy online

Poker Texas Hold'em

Poker Texas Hold'em

Poker Texas Hold'em

Wysokie wygrane w zasiegu ręki! Wejdź do gry!

2147 graczy online

Mahjong

Mahjong

Mahjong

Przekonaj się, jak bardzo jesteś spostrzegawczy!

2000 graczy online

Jak rozpocząć grę Tysiąc 2009?

  • Kliknij przycisk Zagraj w grę powyżej lub wybierz pokój z listy poniżej, w którym chciałbyś zagrać. Gra otworzy się w nowym oknie.

Zasady gry Tysiąc 2009 w 60 sekund

Zasady gry w 60 sekund

PUNKTY
Do gry w tysiąca używana jest talia składająca się z 24 kart (od asa do dziewiątki), które mają swoją określoną wartość: as - 11 pkt., dziesiątka - 10 pkt., król - 4 pkt., dama - 3 pkt., walet - 2 pkt, dziewiątka - 0 pkt. Podczas gry jest stosowane starszeństwo kolorów, które wygląda następująco: kiery, kara, trefle, piki oraz zmienny kolor atutowy, ustalany w trakcie gry poprzez deklarację meldunku.

Oprócz punktów zdobywanych z sumowania punktów kart w zabranych lewach istnieją również meldunki (para składająca się z króla i damy w tym samym kolorze), które deklarowane są automatycznie poprzez wyjście damą lub królem w danym kolorze. Punkty za meldunki: kiery - 100 pkt., kara - 80 pkt., trefle - 60 pkt, piki - 40 pkt.


ROZDANIE
W przypadku gry w 2 osoby każdy z graczy otrzymuje po 10 kart. Jeśli jednak grają 3 osoby, gracze otrzymują po 7 kart. Reszta kart, czyli w przypadku gry w 2 osoby - 4 karty, a w przypadku gry 3-osobowej - 3 karty stanowią tzw. musiki. Przy grze w 2 osoby są to dwa talony po 2 karty, leżące po obu stronach stolika (gracz, który rozgrywa partię wybiera jeden z nich), w przypadku gry w 3 osoby - jeden talon składający się z 3 kart.


LICYTACJA
Licytacja rozpoczyna się zawsze od 100 punktów. Następny gracz ma do wyboru dwie opcje: może spasować i tym samym zaakceptować, że przeciwnik gra minimum początkowe 100 pkt. lub podbić. Podbijanie jest możliwe zawsze o wielokrotność 10 pkt. i jest to deklaracja ile punktów gracz ugra w rozdaniu. Wysokość podbicia nie może jednak przekraczać sumy wszystkich kart (120 pkt.) i posiadanych w momencie licytacji meldunków. Gracz, który zwyciężył licytację, zabiera jeden z talonów ze stołu, pokazuje karty drugiemu graczowi, po czym odkłada dwie wybrane karty na stół. W tym momencie może jeszcze dokonać podwyższenia zadeklarowanej ilości punktów. Po dokonaniu tej czynności zaczyna się właściwa gra.


ROZGRYWKA
Gracz, który wygrał licytację rozpoczyna rozgrywkę. Polega ona na wykładaniu kart i tworzeniu z nich lew (komplet 2 lub 3 kart, po jednej od każdego z grających). Lewę zabiera gracz, którego dorzucona karta jest najwyższa.

Gracz ma obowiązek dorzucania kart do koloru oraz przebijania starszą kartą. Jeśli jednak nie posiada karty w kolorze wyłożonym przez przeciwnika, ma obowiązek przebicia kartą atutową, o ile kolor atutowy został ustalony, lub wykłada dowolną kartę z innego koloru. Kolor atutowy powstaje w wyniku meldunku. Zadeklarowanie kolejnego meldunku zmienia kolor atutowy na taki w jakim deklarowany jest nowy meldunek.

W momencie, kiedy gracze pozbędą się wszystkich swoich kart z ręki, partia zostaje zakończona i naliczane są zdobyte w niej punkty. Gracz, który wygrał licytację maksymalnie może otrzymać tylko tyle punktów, ile zadeklarował po wygraniu licytacji. Jeśli jednak nie uzyskał ilości zadeklarowanej, otrzymuje ujemną wartość tych punktów. Pozostali gracze zdobywają tyle punktów, ile zdobyli w zabranych lewach i w zadeklarowanych podczas rozgrywki meldunkach. Suma punktów jest zawsze zaokrąglana do pełnych dziesiątek.


ZAKOŃCZENIE GRY
Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zdobędzie lub przekroczy sumę 1000 punktów. W przypadku osiągniecia co najmniej 800 punktów zapisywane są tylko punkty pochodzące z zalicytowanych rozgrywek.

Więcej: Tysiąc 2009 zasady