jan0sik0wa  
Relationship status: in a relationship
Looking for: entertainment
Joined: 2010-06-27
Zostawić po sobie ślad w czyichś rozmarzonych oczach...
Points168More
Next level: 
Points needed: 32
Last game
Bingo

Bingo

2 hours 20 minutes ago   

Coś na dobranoc......Paulo Coelho- wybrane cytaty2010-08-03

Co jest najśmieszniejsze w ludziach:

"Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.""W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.""Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."


"Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość.""Serce obawia się cierpień [...] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...""Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.""Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć, jeśli patrzy komuś prosto w oczy. A każda kobieta posiadająca choć odrobinę wrażliwości potrafi czytać z oczu zakochanego mężczyzny. Nawet jeśli przejawy tej miłości bywają czasem absurdalne.""Lustro pokazuje prawdę; nie myli się, gdyż nie myśli. myślenie w swojej istocie jest myleniem się.""Bo w oczach tkwi siła duszy.""Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem." [...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka.""Jeżeli istnieje jakiekolwiek pocieszenie w tragedii , jaką jest utrata ukochanej osoby, może nim być jedynie zawsze potrzebna nadzieja, że być może tak było lepiej.""O dziwo, czas, który goi rany, pokazał też, że w życiu można kochać więcej niż jedną osobę.""...drogę wytycza się idąc."


"Ludzie uczą się w 25 procentach od mistrza, w 25 procentach słuchając samych siebie, w 25 procentach od przyjaciół, a w 25 procentach uczy ich czas."


"Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.""Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem.""Bo los pragnie, byś spełnił swoją Własną Legendę.""Uczucia są częścią świata, którego nie znam, świata, w którym nie istnieje ani czas, ani przestrzeń, ani granice"


"Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trzeba o nie walczyć.""...im piękniejszy świat wokół mnie, tym podlej sie czuje..."


"Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Głupiec zaś jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał."


"Nie to złe, co trafia do ludzkich ust, lecz to, co z nich wychodzi."

Comments: 4  |  Views: 16951
 • lolo44004 years 236 days ago
  GRUBO! pelen szacunek za wpis- to dziala na wyobraznie...
 • LO_ok_AS4 years 236 days ago
  pozdrawiam
 • rabatina4 years 236 days ago
  Paulo...<br />
  uwielbiam jego myśli<br />
  Pozdrawiam
 • PilaTango1224 years 236 days ago
  Paulo i wszystko jasne