izatro

Joined: 2005-07-25
Zawołaj mnie cicho po imieniu Źródlaną wodą napój mnie Czy odezwie się serce bezbrzeżne, Niedopowiedziane, głupie, czułe..
Points54More
To keep level: 
Points needed: 146
Last game
Klondike

Klondike

Klondike
4 hours ago

..dać się pokonać...

2011-12-23       

"Każdy w jakimś zakątku swojej duszy wie aż nadto dobrze, że samobójstwo jest wprawdzie wyjściem, ale przecież tylko jakimś wyjściem nędznym, nielegalnym, zapasowym, i że w zasadzie szlachetniej i piękniej jest dać się pokonać przez samo życie niż ginąć z własnej ręki."

... moja droga...

2011-12-20       

"I teraz, gdy koniec już bliski
A ja stoję przed ostatnią kurtyną
Mój przyjacielu, powiem to wprost
Ogłaszam swą sprawę, której jestem pewien
Żyłem pełnią życia
Podróżowałem każdą jedną drogą
Ale co najważniejsze
Robiłem to po swojemu

Żale, miałem ich kilka
Później znowu, lecz zbyt mało by je pamiętać
Zrobiłem to, co musiałem zrobić
I patrzyłem na to bez pobłażliwości
Planowałem każdy bieg zdarzeń
Każdy ostrożny krok wzdłuż dróg pobocznych
Ale co najważniejsze
Robiłem to po swojemu

Tak, były czasy, jestem pewien, że wiesz to
Gdy brałem więcej kawałków niż moglem przeżuć
Ale mimo to, gdy nadchodziło zwątpienie
Zjadałem to wszystko i przetrawiałem
Stawiałem wszystkiemu czoła stojąc prosto
I robiłem to po swojemu

Kochałem, śmiałem się i płakałem
Miałem swoje spełnienie, dzieliłem się stratą
I teraz, gdy łzy opadły
Patrzę na to z rozbawieniem
By myśleć: Zrobiłem to wszystko
I mogę powiedzieć - nie w nieśmiały sposób
Nie, to nie ja
Ja zrobiłem to po swojemu

Bo czym jest człowiek i co posiada?
Jeśli nie samym sobą, jest nikim
Mówić rzeczy, które prawdziwie czuje
A nie słowa pełne bojaźni
Utrwalone koncerty, które zakwitły
Robiłem to po swojemu"

...błędy...

2011-12-13       

Błędy – wszyscy je popełniamy. Zazwyczaj mamy najlepsze intencje jak trzymanie czegoś w tajemnicy, by kogoś chronić. Albo chcemy oddalić się od osoby, którą się staliśmy. Czasami nie wiemy nawet, jakie błędy popełniliśmy. Albo odkrywamy to w ostatniej chwili żeby zdążyć wszystko wyprostować. Ale żaden błąd nie zdarza się bez powodu. Daje nam lekcje czegoś, czego w innym wypadku byśmy nie zrozumieli. Można mieć tylko nadzieję, że więcej nie popełnimy tego błędu.

...tak blisko...

2011-12-11       

"Podobno ludzie widzą to co chcą, niektórzy robią krok w tył i widzą ten sam obraz co wiele lat temu. Inni widzą że padli ofiarą własnych kłamstw. Jeszcze inni dostrzegają to co zawsze było tak blisko.. Pozostali uciekają aby samych siebie nie widzieć."

...kolejka górska...

2011-11-10       

Życie jest jak wielka kolejka górska. Najpierw wszystko jest na równi, człowiek sobie radzi mimo wszystkich problemów. Nagle wszystko zaczyna nabierać innego sensu. Wjeżdżamy pod górkę, z której momentalnie spadamy. Ból jest okropny, ale mimo wszystko nie poddajemy się i jedziemy dalej. Kiedy to wszystko miniemy, są chwile piękne, gdzie chciałoby się ogłosić całemu światu jakie nasze życie jest bezproblemowe, zjeżdżamy. W najmniej oczekiwanym momencie pojawia się pętla, która zmienia cały bieg o 180 stopni, bez wcześniejszych uprzedzeń. Tak z zaskoczenia.Bo tak naprawdę nie wiemy co się zdarzy za parę godzin,a co jutro. Pojawia się parę takich pętli. Wtedy nasze życie jest wywrócone do góry nogami, jesteśmy kompletnie zdezorientowani. Nie radzimy sobie, ale przecież ze wszystkiego da się wyjść cało. Znowu zatrzymujemy się na równi i w pewnym momencie nasza kolejka się kończy. Przychodzi czas, w którym musimy się pożegnać ze wszystkim. Najzwyklejsza śmierć, której tak się boimy. Przecież życie to nic innego, jak upadki i wzloty – płacz i śmiech.

.. te same błędy...

2011-11-08       

Podążając za drugim człowiekiem, można zgubić własną ścieżkę. Szukając miłości i pociechy u drugiego człowieka, można uśmiercić własne serce. Ufając bezgranicznie drugiemu człowiekowi, można utracić własne ideały. Będąc swoim własnym panem i sługą – nie można popełnić dwa razy tego samego błędu....uzależnieni...

2011-08-30       
Fakt jest taki, że jesteśmy uzależnieni od innych ludzi. Od ich głosu, wzroku i serca. Od pomocnej ręki, tekstów, których czasem nawet nie ogarniamy i tych niewinnych min, kiedy nas o coś błagają. Żyjesz, bo Oni wypełniają Twoją pustkę, którą odczuwasz w samotności, pośród swoich czterech ścian. Żyjesz, bo Oni są przy Tobie, kiedy tylko tego potrzebujesz i weź to w końcu do cholery doceń.

...dorosła kobieta...

2011-07-26       

Bawię się proszę Pana, bawię w dorosłą kobietę. Nauczyłam się już malować oczy na zielono i usta ciągnąć czerwoną pomadką. Ciągle się bawię w dorosłą kobietę, to tak jak mała dziewczynka zakłada za duże obcasy swojej mamy, na których nie może przejść metra, ale bardzo się stara. I ja się staram być dorosła, odpowiedzialna i silna. Cokolwiek by się nie stało poradzę sobie sama. Umiem już wykorzystywać swoje atrybuty, umiem malować paznokcie na czerwono. Mogę udawać, że jestem dorosła, chyba nikt się nie zorientuje.

...przyjacielem...

2011-07-19       

-Po co Ci ktoś taki? -pytał rozum. - Przecież rzadko się odzywa,całymi tygodniami milczy,a wtedy gdy najbardziej go potrzebujesz jego nie ma. I Ty wciąż nazywasz go przyjacielem? Dlaczego tak robisz? 

-Choć czasem to boli,to mam świadomość,że on gdzieś tam jest. - odpowiedziała dusza - A co jeśli pewnego dnia to on będzie mnie potrzebował,a mnie nie będzie? Jestem dla niego po to,by on nigdy nie zaznał właśnie tego uczucia osamotnienia. Bo Przyjacielem się jest cały czas, a nie tylko bywa czasami. 

...czasem...

2011-06-28       

Czasem nie jestem sobą... i do siebie mi daleko. Czasem bywam przykra... dla ludzi których kocham. Czasem robię coś wbrew sobie... nie wiedząc dlaczego. Czasem nieufna... by za chwile naiwną się okazać. Czasem nie mówie głośno... mimo iż wszystko we mnie krzyczy. Czasem wredna ... mam wyrzuty sumienia. Czasem mówię nie... chcąc powiedzieć tak. Czasem ironiczna... potrafię ranić słowem. Czasem się boje... że nie będę szczęśliwa. Czasem najbliższa... by za chwile stać się daleka. Czasem zazdrosna... mimo woli. Czasem jestem sobą... Tylko sobą... Taka zwykła.


Pages: 5